רקע מקצועי

 סג'ידה נולדה בעיר אג‫'מר ‫-הודו‫.  בת לשייח במסדר סופי מרכזי בהודו . לפני שלוש שנים עברה עם בעלה , שי ובתם אוריה לישראל וכעת הם מתגוררים ביפו. במהלך חייה פגשה סג׳דה ועבדה עם מיטב המוסיקאים בחבל ראג׳אסטן , מקום הולדתה..

התשוקה לגילוי סודות תערובות התבלינים מבית אמא התפתחה, במשך השנים, למיומנות שהקנתה לה שם של אמנית במטבח.  אחד משיתופי הפעולה שזכו לתשבוחות רבות הנו הערב ההודי במסעדת טאיזו, יחד עם השף יובל בן נריה , סג׳דה ויובל רקחו תפריט אשר מעניק לסועדים חוויה אנינת טעם ממרחבי הודו . הערב ההודי מתקיים בערבי ראשון במשך שנתיים בטאיזו.

לצד בישול אקסקלוסיבי בהזמנה אישית ולאירועים פרטיים המבוססים על שילוב בין מוסיקה,  וארוחות שף מסוגננות, היא  משתפת פעולה עם חברות קייטרינג והפקות המעוניינות במטעמים מן המטבח ההודי. מטבח המעניק חוויה חגיגית ומרגשת, המשלבת בין הניחוחות, הצבעים והתבלינים ההודים במיטבם, תוך התחשבות והתאמה לחיכם של סועדים הרגילים למטבחים אחרים. 

 

אודות סג'ידה בן-צור

סג’ידה בן צור משלבת את האהבות גדולות בחייה המקצועיים. היא שפית המתמחה בבישול ההודי ורקדנית של המחול ההודי הקלאסי – ‫"קטהאק‫" והמחול הרג'סטאני-צועני.

 

בשנים האחרונות ממזגת סאג׳ידה את כל אלו לטיולי בוטיק שהיא מדריכה, טיולי תוכן בסימן תרבות, ריקודים, קולינריה ומוסיקה, מסע שהוא קסם מטריף וייחודי שנתפר במיוחד לראש הישראלי. זהו טיול מסוג אחר, בו המשתתפים מקבלים הזמנה חד פעמית להכיר את הודו לא רק דרך הנופים המרשימים שלה , אלא דרך התרבות המוסיקלית העשירה השבטים והאנשים המיוחדים של מדבר רג׳אסטן.

בנוסף, ולאחר שיתוף הפעולה המוצלח עם שף יובל בן נריה בטאיזו, מעבירה כיום סאג׳ידה סדנאות המתמקדות בבישול ההודי בביתה אשר ביפו. המשתתפים מוזמנים לחוויה ייחודית יחד עם סאג׳ידה ולומדים כיצד להכין מנות ייחודיות מאזורים שונים בהודו, וכמובן נהנים מסעודה עשירה, מלאת טעמים ותבלינים, בסיום. ניתן להזמין סדנאות פרטיות שמועברות על ידי סאג׳ידה, כמו גם שירותי קייטרינג בוטיק הודי במיקום לבחירתכם.

 

רג'אסטן (ראג'ה - מלך, סטן -מדינה) הנה אחת מהמדינות הססגוניות ביותר בהודו. חבל ארץ מדברי שופע במסורות קלאסיות ועתיקות. ארמונות לצד מקדשים, מבצרים ובני מלוכה לצד מוסיקה בהודו ובפרט בראג'הסטן , משמשת כחלק עקרי בפולחנים דתיים, מעניקה את הטון בחגים ובחתונות. המוסיקה נוגנה למלכים עת שיצאו לקרב, מלווה את הילולות הסופים (מיסטיקני האיסלאם) או מספקת אמצעי בידור לחברות הגבוהות. המוסיקה שמקרבת בין הדתות העמים והמעמדות השונים פותחת צוהר במסע מרתק מסוג זה אל העולמות התרבותיים שסביבם כפרים ושבטים, ובהשראתם היא נוצרה.

 

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle