top of page
AdobeStock_389041604.jpeg
!תאריכים חדשים

 16/04/2024 – 30/04/2024

 גוונים של אביב

13 ימים של מסע תרבות לצפון הודו והרי ההימליה בפסח 

מסע  בעקבות פסיפס תרבותי רחב ועשיר הנח בליבו של טבע מרהיב, חבל ההימלאיה, רכס ההרים הגבוה בעולם.

DSC05749.JPG

המסע הבא ייצא בתאריכים 
 16/04/2024 - 30/04/2024

טיול זה מוקדש לחבל ההימלאיה, רכס ההרים הגבוה ביותר בעולם
ולעמקים הציוריים שבו. במהלך הטיול נגלה עולם תרבותי עשיר הנח בליבו של טבע מרהיב. צפון הודו הינה הרבה יותר מתמונת נוף ובטיול זה נעמיק אל העולם התרבותי שמעבר לחזות המפעימה. 
נסייר ונחווה ארץ של מסורות עתיקות, עולמות רוחניים ושלל גוונים
אנושיים.

מסענו מתחיל בדלהי, בירתה של הודו בה נבקר באתרי מורשת עתיקים ושווקים צבעוניים. לאחר מכן נעלה צפונה לרישיקש, אחד המרכזים הרוחניים ההינדואיסטים החשובים ביותר בתת היבשת. בדרכנו צפונה נבלה יום בצ׳אנדיגאר ונסייר בגן פסלים יחודי ונמשיך אל עבר הימאצ׳אל פארדש, אחת מ29 המדינות של הרפובליקה ההודית. בהימאצ׳אל נבקר בשתים מן הערים האהובות ביותר בחבל הארץ הצפוני: מנאלי ודהרמסאלה. לאחר ארבעה ימים בלתי נשכחים שבהם נטעם מעושרה של הימאצ׳אל, נמשיך לפרק האחרון במסענו. תרבותה המרתקת ויופיה הצבעוני של מדינת פנג׳אב יהיו אקורד הסיום של מסענו.

סג'ידה בן ­צור בעברה הייתה רקדנית קטהאק (מחול הודי קלאסי), וכיום מלבד חברת טיולים היא בעלת מיזם בוטיק קולינרי הודי. סג'ידה היא בתו של שיח סופי ממסדר סופי מרכזי. בהודו נולדה וגדלה בעיר אגמר שברג'סטאן.
לפני מספר שנים עברה יחד עם בעלה המוסיקאי שי בן צור ובתם לישראל.  

 

מסלול הטיול 

1_1.png

יום 1 לטיול- הטיסה להודו

טיסה מתל אביב אל דלהי

delhi-3210134.jpg

יום 2 - נחיתה בדלהי

לאחר נחיתה בשדה התעופה בדלהי נסע למלון להתרעננות קלה ומשם נצא לסיור חוויתי בבירתה של הודו. דלהי משופעת בארכיטקטורה מוסלמית ובמבנים מרהיבים שנבנו על ידי שושלת הסולטנות ולאחר מכן על ידי המוגולים. במהלך הבוקר נבקר בעיר בעתיקה, לבה הפועם של דלהי, ונצא לסיור ריקשות ברחובות הסואנים של דלהי ב-Johri Bazar ו-Chandni Chowk במהלך הסיור נבקר ב-Jama Masjid, אחד המסגדים הגדולים והיפים בהודו. לאחר הביקור בעיר העתיקה, נמשיך אל המרחב המודרני של העיר – ניו דלהי. ברובע זה ניכרת השפעת השלטון הבריטי על הבתים, הבניינים ומשרדי הממשלה. לאחר נפילתה של האימפריה המוגולית, כבשו הבריטים את הודו ושלטו בה במשך כמאתיים שנה עד לעצמאותה בשנת 1947. נבקר בכיכר הניצחון - Vijay Chowk
ב-Rashtrapati Bhavan, ביתו הרשמי של נשיא הודו המתאפיין בתמהיל מיוחד של ארכיטקטורה הודית וגותית. לאחר מכן נבקר בשער הודו, אנדרטת זיכרון עבור חיילים הודים שנהרגו במלחמת העולם הראשונה. לקראת סיומו של היום נסייר ב - Humayun's Tomb ובגן המקיף אותו. לאחר יום גדוש חוויות נשוב אל המלון לקראת הערב.

לינה בדלהי.

delhi-4819250.jpg
AdobeStock_174441148.jpeg

יום 3 - דלהי - הרידואר - רישיקש

עם תום ארוחת הבוקר נסע לכיוון רישיקש הנמצאת למרגלות ההימליה. בדרך נערוך עצירת ביניים ב-Haridwar ונבקר ב- Har Ki Pauri Ghat רציף קדוש הנח על שפת נהר הגנגס, אשר מהווה אתר לעלייה לרגל למיליוני הינדים במשך כל ימות השנה. לקראת ערב נגיע אל רישיקש, נתאקלם ונתרווח במלון.  לינה ברישיקש.

Untitled (198 × 297mm) (297 × 198mm) (5).png

יום 4 – רישיקש

רישיקש ממקומת לרגלי רכס השיבהליק/Shivalik הנמצא למרגלות ההימליה במדינת אוטראקהאנד/Uttrakhand. את העיר חוצה נהר הגנגס/Ganga הקדוש ביותר להינדים. רישיקש מהווה את אחד המרכזים הרוחניים החשובים ביותר בהודו ובה אין ספור מקדשים, ואשרמים הניצבים על גדות הנהר. נקום בשעות הבוקר המוקדמות ונצא לנסיעה בת 22 ק״מ אל עבר מערתו המקודשת של גורו ואשישט, הממוקמת על שפת נהר הגנגאס. מערה זו נודעת כמקום משכנו של אחד משבעת

ענקי הרוח במיתולוגיה ההינדואיסטית, מערה זו נחשבת למקום מושלם להתבוננות ולמדיטציה. בסביבה מעוררת ההשראה זו, נתנסה בשיעור יוגה על גדות הגנגס, אותו ינחה מורה מקומי לפי מיטב המסורת. לאחר מכן נשוב אל פאתי העיר להנות מיופיו של רכס השיבהליק וממפל נירגאדו. בהמשך היום נפקוד את ראם ג׳ולה/Ram Jhula ולקשמן ג׳ולה/Laxman Jhula, שני הגשרים המפורסמים אשר מתנשאים מעל נהר הגנגס ומחברים בין גדותיו. לקראת סיום יומנו, נבקר בטריוואני גהאט/Triveni Ghat, רציף הפולחן המפורסם ביותר באזור. בערב נתכנס בפרמרט ניקטאן אשרם/Parmarth Niketan Ashram, שם נחזה בתפילת הערב היומית המתרחשת על שפת הנהר.

לינה ברישיקש.

יום 5 – ביקור במקדש קונג׳אפורי ונסיעה לצ'אנדיגר - רישיקש – צ'אנדיגר


לאחר ארוחת בוקר, נצא לטיול בעקבות סיפורה של האלה סאטי ונבקר במקדש קונג׳אפורי/Kunjapuri. על פי המיתולוגיה ההודית, סאטי, אשתו הראשונה של האל שיבה , הקריבה את חייה על מוקד האש ופיסה מגופה נשרה אל אדמת רישיקש. על אותה נקודת ציון, הוקם מקדש קונג׳אפורי אשר מהווה מוקד לעלייה לרגל עבור מליוני מאמינים הינדואיסטים. המקדש הניצב בגובה של 1,675 מטרים  מעל פני הים, משקיף אל עבר נוף פנורמי מפעים. לקראת הצהריים נצא לכיוון לצ'אנדיגר בה נישן את הלילה בדרכנו צפונה לרכס ההימליה.
לינה בצ'אנדיגר.

vince-russell-7GZ4HBjCvtI-unsplash.jpg
kishan-upadhyay-CVeAbNhazHM-unsplash.jpg

יום 6 - צ׳אנדיגר – מנאלי

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא על עבר מנאלי. נסע בכבישים המתפתלים בין צ'אנדיגר מנאלי, בנוף הציורי של הרי ההימליה התחתונים במדינת הימטצ'ל. מנאלי הינה אחד היעדים האהובים עבור תרמילאים וזוגות היוצאים לירח דבש בהודו. מנאלי הנמצאת בלב נוף עוצר נשימה ממוקמת על גדות נהר הביאס בעמק סולאנג/Solang Valley . במרחק שעות נסיעה ספורות ממנאלי ממוקם מעבר ההרים המפורסם, רוטנג פס/Rohtang Pass. אחרי צ'ק אין במלון יינתן זמן חופשי לשוטטות, ערב מהנה בסביבה וקניות ובמגוון השווקים המקומיים. לינה במנאלי

יום 7 -  מנאלי – הדימבה – סולאנג –
מנאלי מנאלי מקדש הדימבה, כפר גושל

לאחר ארוחת בוקר נבקר במקדש הדימבה/Hadimba Devi Temple המפורסם. זהו מקדש מערה עתיק המוקדש לאלה
הדימבה, אשתו של בהימה, אשר שיחק תפקיד מרכזי באפוס ההודי מהאבהרטה. המקדש אשר נבנה על ידי מהרג'ה בהדור סינג בשנת 1553, נבנה בתוך סלע ענק שנתפס על ידי המאמינים כדימוי של האלה . נסייר ביער היפיפה שבלבו שוכן המקדש. בהמשך נבקר בכפר גושל/Goshal, ונחווה משהו מחיי היום יום של תושבי ההימליה.
נחתום יום זה בהתבוננות מנקודת תצפית ייחודית המשקיפה אל נוף הפנורמי של עמק סולאנג.
לינה במנאלי.

IMG_0764.jpg
AdobeStock_164157893 (1).jpeg

יום 8 - מנאלי – דהרמסלה

עם תום ארוחת בוקר נבקר בטירת נגאר/Nagar Castle שהייתה מעונם הרשמי של משפחת המלוכה של הימאצ'ל עד שסופחה על ידי האימפריה הבריטית במאה ה-19.
באותה עת ערכו בה הבריטים מספר שינויים עיצוביים הכוללים הוספת גרם מדרגות, אח, ארובות ועוד. כיום, טירת נגאר מציגה עירוב מושלם של ארכיטקטורה גותית המשתלבת עם בניה הימלית מקומית. משם נמשיך בנסיעתנו לדהרמסלה. בהגיענו לאחר הצ׳ק אי במלון נהנה משהות לילה מרגיעה.

לינה בדהרמסלה.

יום 9 - דהרמסלה

דהרמסלה, המוקפת יער ירוק ושופע, הנה אחת מערי ההרים היפות והמיוחדות ביותר במדינת הימצ'ל פרדש. דהרמסאלה ידועה כמקום מושבו הבטוח של הדליי למה וממשלת טיבט הגולה. מקדש הדאלי לאמה בדהרמסלה, הוא מרכזם הרוחני של הבודהיזים הטיבטי ובו ספריה המאכלסת אלפי כתבי יד נדירים כמו גם עבודות וארכיונים טיבטיים. נתחיל את יומנו עם ארוחת בוקר במלון. לאחר מכן

shutterstock_534127981.jpg

נמשיך למקלוד גאנג'/Mcleod Ganj פרבר צבעוני הממוקם מעל לעיר דהרמסלה. נבקר במתחם צוגלאגקהאנג/Tsuglagkhang complex ובמנזר נמגיאל/Namgyal Monastery הנמצא מול מעונו של הדלאי לאמה מנהיגה הגולה של טיבט. בית התפילה המסורתי מכיל פסלי ברונזה גדולים של הבודהה. ליד מתחם צ'וגלאגקהאנג שוכן מקדש קלצ'אקרה/Kalachakra Temple המקושט בציורי קיר מרתקים, כמו גם הבזאר המרכזי שבו חנויות עתיקות וחפצי אמנות לרוב. אחר הצהריים נמשיך אל באגסו/Bhagsu. באגסו הנו כפר קטן השוכן ליד מקלוד גאנג' נהנה מהליכה קלה אל עבר מפל באגסו.
לקראת ערב נחווה סדנת בישול בה נלמד להכין מאכלים טיבטיים וליהנות מארוחה מסורתית.

לינה בדהרמסלה

יום 10 - דהרמסלה


לאחר ארוחת בוקר נצא אל מכון נורבולינגקה/Norbulingkaa המפורסם, מרכז חשוב ללימוד ושימור מורשת הבודהיזם הטיבטי. המכון שימש כמעון הקיץ של הדלאי לאמה השביעי ומכונה על שמו. במכון לומדים ועובדים 100 סטודנטים ו-300 עובדים טיבטים שממשיכים לשמר מסורות אומנות עתיקות ומייצרים ביחד מבחר של מלאכות יד במשי, מתכת, עץ וציורי טאנגקה באיכות יוצאת מן הכלל. נבקר במחלקות השונות של המרכז,

shutterstock_1059521849.jpg

נתוודע למלאכות ונשמע הסבר על הקשר הרוחני והתרבותי שבין האומנויות למסורת הבודהיסטית.

אחר הצהריים יינתן זמן חופשי לשוטטות, להנות מהבזאר והאווירה הייחודית של מקלוד גאנג והסביבה.

לינה בדהרמסלה.

יום 11 -  דהרמסלה – אמריצר

עם תום ארוחת בוקר במלון נצא לנסיעה לאמריצר.
לאחר ההגעה וצ'ק אין במלון באמריצר, נצא לסיור מרתק בסמטאות העיר העתיקה ולביקור במקדש הזהב/Golden Temple. 

נסייר באתר הקדוש ביותר לדת הסיקית/Sikh. נשמע ממדריך מקומי אודות התורה הסיקית. נבקר במטבח העצום של המקדש אשר מאכיל כ-100,000 אנשים ביום. נלמד על ההיסטוריה והחשיבות של המקדש המפעים, אותו פוקדים מיליוני עולי רגל בשנה.

לינה באמריצר.

AdobeStock_298704375.jpeg
IMG_0753.jpg

יום 12 - אמריצר

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא אל חוויה כפרית אותנטית ומרגשת בכפר פאנג'אבי/Punjabi, הנמצא כ-40 דקות נסיעה מהעיר. את פנינו יקבלו תושבים מקומיים אשר יזמינו אותנו לבקר בבתיהם בקבלת פנים פאנג' בית כהלכתה. מיד לאחר מכן ,תעביר לנו בעלת הבית שיעור בישול מסורתי, ותלמד אותנו לבשל מטעמים מקומיים. אחרי ארוחת צהרים טעימה, ייקח אותנו המארח שלנו לסיור קצר בשדות האורז, במחלבות המקומיות ובאתרים מעניינים אחרים

הנמצאים בכפר. זהו יום של חוויה כפרית אותנטית בפאנג'אב.לקראת הערב נחזור למלון. 

לינה באמריצר.

Untitled (198 × 297mm) (297 × 198mm).png

יום 13 - טיסה חזרה לישראל

 

בבוקר נצא אל עבר שדה התעופה באמריצר בכדי לטוס לדלהי. בדלהי נעלה על טיסה חזרה הביתה.

 

סיום הטיול!

 

פרטים נוספים | טיול בוטיק להודו

המחיר למשתתף הינו $2900 (דולר אמריקאי).
+כרטיס טיסה
+ויזה להודו
+ביטוח רפואי 

הערות למחיר הטיול:

 • מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, בקבוצה מ-6 מטיילים ומעלה, המטייל בחדר ל-2 (או

 • חדר זוגי).

 • למטייל/ת המשתמש/ת בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של $750.

 • חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא שותף/פה מתאים/מה.

 • מחיר הטיול הינו לתוכנית הטיול המוצגת כאן וכפי שהיא מתוכננת. במקרה של שינויים בתוכנית

 • הטיול או מצבים בלתי מתוכננים תוך כדי הטיול, בשל שינוי בזמני טיסות / מזג אוויר וכדומה, או

 • שינוי בשרותי התיירות הניתנים בטיול, על המטייל להיות מוכן לאפשרות שיצטרך להוסיף במקום
  את תוספת העלות היחסית לשינוי.

 • התשלום לטיול מתבצע בהעברה בנקאית או כרטיס אשראי. עמלות ההעברה משולמות על ידי

המטייל/ת.

מחיר הטיול כולל: 

 •  טיסת פנים מאמריצר לדלהי.

 •  כל הלינות, בחדר ל- 2 / או זוגי, בבתי מלון עם דרוג 4 כוכבים

 •  כלכלה: 2 ארוחות ביום, למעט ארוחות צהרים בזמנים חופשיים ובקבוק מים מינרלים 1 ליטר לכל
  משתתף בכל יום

 • סיור בריקשה

 •  רכבים ממוזגים

 • 2 סדנאות בישול

 • טקס פוג'ה

 • התנסות בשיעור יוגה

 • הדרכה של סג'ידה

 •  מדריכים מקומיים לסיורים באתרים

 •  כל האתרים והמפגשים שבתכנית הטיול

 •  כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול

 •  הטיפול בהנפקת אשרת הכניסה להודו (ויזה) וכרטיס הטיסה להודו, מבוצע על ידי המשתתפים

 •  פגישת הכנה עם סג'ידה בארץ, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש - שלושה שבועות לפני יציאת הטיול

 •  כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל״תוכנית הטיול״

 

הטיול אינו כולל:

 • טיסה בין לאומית מישראל להודו

 • בקבוקי מים מינרלים נוספים.

 • השתתפות בקופת הטיפים לנותני השירות בהתאם לגודל הקבוצה סכום של $150 עבור מטייל.
  הטיפים ניתנים לנהגים, מלצרים,
   מדריכים מקומיים ונותני השירות השונים שבתכנית הטיול. 

 • ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה בסביבות $30 למטייל.

 • ביטוח נוסעים (חובה).

 • תשלום עבור אישורי צילום באתרים.

 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, 
  מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכדומה.

 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית.

 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.

 • כל דבר החורג מ״תוכנית הטיול״ וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף ״מחיר הטיול כולל״. 

 

!להתראות במסע 
סג'ידה בן צור 

054-5289727 :וואטסאפ 
info@sajidabentzur.com
www.sajidabentzur.com

תנאים והתניות:

ביטול הרשמה לטיול ע"י המזמין יעשה אך ורק בכתב ע"י הודעה מפורטת הכוללת את הפרטים אישיים המלאים של המבטל, שתשלח במייל לכתובת info@sajidabentzur.com , והביטול יכנס לתוקף רק לאחר קבלתו ועל פי התאריך בו נתקבלה ההודעה.

ביטול יותר מ 45 יום לפני מועד הטיול – יחויב בסך של 150 $ כהוצאה אדמיניסטרטיבית.

ביטול שנעשה מ 30 יום עד 44 יום טרם מועד הטיול – יחויב בסך של 25% מהעלות.

ביטול שנעשה מ 21 יום עד 29 יום טרם מועד הטיול – יחויב בסך של 50% מהעלות.

ביטול שיעשה פחות מ 21 יום טרם מועד הטיול יחויב בתשלום מלא כולל תוספות ושדרוגים שהוזמנו.

ביטול הטיול ע"י המדריכה או החברה במידה והטיול יבוטל עקב מצב ביטחוני ו/או כוח עליון כל
הכספים ששולמו יוחזרו על פי המתווה המצוין בסעיף 1 מעלה למעט דמי טיפול בסך של 150 דולר
לאדם, ולמעט תשלומים ששולמו לחברות התעופה המקומית ו/או לנותני השירותים ביעד הטיול אלא
אם כן תשלומים אלא יוחזרו במסגרת משא ומתן עם נותני השירותים המקומיים.

המדריכה והחברה אינם אחראים לכל ביטול או שינוי במסלולי הנסיעה של הטיול, לעיכוב בטיסות,
לכל שינוי שיידרש עקב מזג האוויר, להרעלת מזון, ולכל נזק רכושי ו/או אחר שעלול להיגרם למשתתפים.

ידוע למשתתף והוא מתחייב לעשות ביטוח נסיעה כללי הכולל ביטולי נסיעה, רפואה, תאונות, ונזקים
לרכוש לכל תקופת הטיול ויעביר העתק הפוליסה למדריכה טרם היציאה לטיול.ֿ

לפרטים והרשמה

שם *

דוא"ל *

טלפון *

מעוניינים בפרטים? *

לקבלת פרטים נוספים על הטיול ניתן למלא את הטופס או ליצור קשר ישירות:


דוא"ל: info@sajidabentzur.com

וואטסאפ: 054-5289727

bottom of page